25 kwietnia 2023r.nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników pierwszej (ale już wiemy, że nie ostatniej) edycji WIOSENNEGO WYSYPU POETYCKIEGO – czyli szkolnego konkursu dla mło-dych twórców.
               Oceną nadesłanych utworów oraz wytypowaniem osób nagrodzonych i wyróżnionych zajmowało się profesjonalne Jury, w skład którego weszli cenieni w środowisku twórczym poeci, wielokrotni uczestnicy m.in. kolejnych edycji Głogowskich Konfrontacji Literackich, mający w swoim twórczym dorobku liczne  laury ogólnopolskich konkursów literackich i autorskie publikacje książkowe.
Zakodowane (opatrzone wyłącznie godłem – pseudonimem) zestawy trafiły do nich drogą elektroniczną,a obrady jurorskiego gremium odbywały się online.

Zaproszenie do pracy w Jury  pierwszego „Wiosennego Wysypu Poetyckiego” przyjęli
(w kolejności alfabetycznej):

-Mateusz Brucki (Starogard  Gdański)
-Dominika Lewicka – Klucznik (Elbląg)
-Anna Nawrocka (Zawidów)

Zebrani w szkolnej auli uczestnicy poetyckiej rywalizacji, a także ich koleżanki koledzy, wysłuchali listu, jaki skierował do nich jeden z Jurorów, a następnie zapoznani zostali z – zarejes-trowaną w formie wideoklipu i odtworzoną elektronicznie – treścią werdyktu, odczytanego przez Przewodnicząca Jury , p. Dominikę Lewicką – Klucznik oraz komentarzem, dotyczącym wartości warsztatowej i emocjonalnej  ocenianych utworów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Agata Walkiewicz kl. 4m

II miejsce – ex aequo: Maja Zacharzewska kl. 1d  i Maria Łowkis kl. 4a

III miejsce: Blanka Korzeń kl. 1a

Wyróżnienie: Julia Matysik kl. 3b

Nagrodzeni i wyróżnieni – oprócz dyplomów – otrzymali: tomiki poezji, długopisy, zróżnicowane pod względem wartości bony podarunkowe do Salonów Empik i rowerowej kawiarni Bike Cafe.
Drobne upominki książkowe i słodkie dodatki trafiły także, wraz z dyplomami uczestnictwa, do rąk  pozostałych młodych twórców, biorących udział w konkursie.

Nagrody i upominki ufundowane zostały przez Radę Rodziców I LO oraz Głogowskie Stowarzyszenie Literackie.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a Darczyńcom i Fundatorom ogromnie dziękujemy :)