Od poniedziałku 23.08.2021r. gościć będziemy w naszej szkole 18-to osobową grupę młodzieży z Liceum nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie. Wizyta ta związana jest z realizacją projektu „Pierwsza pomoc nie zna granic”, którego beneficjentem jest nasza szkoła.

       Podczas 5-dniowego pobytu młodzież ukraińska wraz z naszą młodzieżą oraz przedstawicielami środowisk lokalnych, m.in. członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odbędzie cykl warsztatów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zapozna się z pracą ratowników górniczych ze stacji w Sobinie i pracą straży pożarnej. W planie pobytu również szereg zajęć sprzyjających integracji i związanych z poznaniem historii i tradycji naszego rejonu, m.in. rejs po Odrze, zawody strzeleckie z przedstawicielami Stowarzyszenia „Głogowska Edukacja Kresowa”, wycieczka do Wrocławia, spotkanie z przedstawicielami Legnickiej Strefy Ekonomicznej i przedstawicielami władz lokalnych.

      Projekt jest finansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. My  wybierzemy się z rewizytą we wrześniu.