Miło nam poinformować o kolejnej odsłonie akcji „ Poznań Przyciąga”.

Poznań Przyciąga to:

  • inicjatywa Miasta Poznania;
  • seria wydarzeń, webinarów i innych działań online, które mają na celu zapoznać młodzież szkół ponadpodastawowych z ofertą miasta i poznańskich uczelni, aby pomóc im w wyborze dalszej ścieżki edukacji.

Kluczowym elementem akcji są popularne webinary. Są to wydarzenia online, odbywające się na żywo na Youtube i na Facebooku, podczas których przedstawiciele Poznania przybliżą ciekawe propozycje dla maturzystek i maturzystów, którzy myślą o podjęciu studiów w stolicy Wielkopolski.

Uczestnictwo w webinarach jest darmowe.

Linki do wydarzeń dostępne będą na stronie internetowej https://www.poznanprzyciaga.pl/ oraz na naszych profilach „Poznań Przyciaga” w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram). Zachęcamy do śledzenia aktualizacji związanych z webinarami na profilu https://www.facebook.com/poznanprzyciaga

Startujemy już w październiku. Oto kalendarium wydarzeń:

I Webinar – 12.10, godz. 11:00 – oferta dot. kierunków humanistyczno-artystycznych

(link do pierwszego webinaru: https://fb.me/e/1DDyOK3r3)

II Webinar – 28.10, godz. 11:00 – oferta dot. kierunków biologiczno-chemicznych

III Webinar – 4.11, godz. 11:00 – oferta dot. kierunków matematyczno-technicznych

IV Webinar – 18.11, godz. 11:00  – oferta dot. kierunków ekonomicznych

Każdy webinar skierowany do uczniów startuje o godzinie 11:00 i potrwa ok. 45 minut. Aby umożliwić młodzieży zadawanie pytań prowadzącym, zachęcamy do uczestniczenia klas w spotkaniach na żywo. Ponadto po premierze każdy webinar dostępny będzie bez ograniczeń na portalu YouTube Miasta Poznania.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i do zobaczenia!