Langenhagen 2015
Langenhagen 2015

Po raz kolejny grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką nauczycielek języka niemieckiego p. Teresy Zezulak i p. Renaty Chmielewskiej uczestniczyła w wymianie z partnerską szkołą w Langenhagen.
Bogaty we wrażenia tydzień w Niemczech tak wspominają jego uczestnicy:
Dnia 16.03.2015r. ok. godziny 11 wyjechaliśmy z Głogowa, a w Langenhagen byliśmy ok. godziny 19, gdzie po raz pierwszy spotkaliśmy się z naszymi partnerami .
Następny dzień rozpoczęliśmy zajęciami, dzięki którym lepiej się poznaliśmy oraz poszliśmy do ratusza, gdzie przywitał nas wiceburmistrz Langenhagen. Popołudnie spędziliśmy na wypełnianiu zadań, które przygotowała dla nas strona niemiecka, m.in. musieliśmy zrobić zdjęcie z człowiekiem w uniformie lub dostać jakąś rzecz za darmo.
Po wypełnieniu tych zadań, wspólnie z naszymi niemieckimi partnerami, udaliśmy się na lasertag, gdzie świetnie się bawiliśmy i poznawaliśmy coraz lepiej.
Środę spędziliśmy w szkole na lekcjach, a następnie pojechaliśmy do Hannover’u, gdzie także musieliśmy zrobić kilka zadań, np. znaleźć najbardziej znany zegar w mieście.
Po południu, gdy nasi niemieccy koledzy skończyli lekcje, spotkaliśmy się w mieście i razem spędziliśmy cały wieczór.
Natomiast w czwartek udaliśmy się na całodniową wycieczkę do Kolonii, a w piątek, który moim zdaniem nastał zbyt szybko, mieliśmy pożegnalną imprezę, która podsumowała wszystkie nasze zadania, a także podarowaliśmy sobie czapki z naszymi odręcznymi napisami. Weekend każdy spędzał tak, jak zaplanowali to nasi niemieccy partnerzy. W Głogowie byliśmy ok 4 w nocy 22.03.15r.
Cały tydzień, w moim własnym odczuciu, minął zbyt szybko, biorąc pod uwagę to, jak wspaniale się bawiłam. Poznałam naprawdę cudownych ludzi, zresztą nie tylko ja.
Sądzę, że każdy, kto brał udział w wymianie powie jedynie, jak mu się podobało i że ten czas zbyt szybko minął. Teraz zostało tylko odliczanie dni do ich przyjazdu, który tuż, tuż – 19.04.2015r.
Tschüs!
Bardzo dziękujemy organizacji międzynarodowej Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Urzędowi Miasta Głogów za udzielone wsparcie finansowe.
Renata Chmielewska
Nina Baruch