Zapraszamy na spotkanie autorskie podczas, którego dowiecie się o młodzieży, która wchodziła w dorosłość we Lwowie tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. O tym, jak spędzali wolny czas, jakiej muzyki słuchali, co tańczyli, o czym marzyli. O fajfach, czyli modnych wówczas prywatkach, o randkowaniu, a także o tym, jak im się żyło w wielokulturowym, nowoczesnym mieście za jakie uchodził wówczas Lwów.

Chciałabym przybliżyć uczniom ówczesną szkołę, jej organizację, przedmioty, jakich wówczas uczono i zwyczaje, które dziś pewnie wydadzą się im zabawne i niezrozumiałe. Na przykład ten, że w specjalnie do tego celu założonym zeszycie przechowywanej w sekretariacie uczennice i uczniowie podawali nazwisko swojej oficjalnej sympatii i dzięki temu można było bez obaw się odprowadzać albo chodzić pod rękę po parku. Narzeczonych zmieniało się dość często, więc zeszyt z każdym rokiem robił się coraz grubszy.

Bohaterowie „Lwowskiej sagi” spędzają swoje ostatnie bezpieczne lato tuż po maturze. Po wakacjach wszystko się zmieni, a oni będą musieli przejść przyspieszony kurs dorastania.