24 kwietnia 2024r.na pewno zapamiętamy na długo. W tym dniu nasza szkoła była współorganizatorem  wraz ze Szkołą Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie, gry miejskiej pt. “Śladem gołębia”. Gra pod patronatem prezydenta miasta – pana Rafaela Rokaszewicza, była oparta na legendzie głogowskiej “Księżna i gołąb”. Przedsięwzięcie wsparli: Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie.
 Uczniowie mieli do pokonania 7 stacji, na których między innymi mieli przywrócić oddech Janowi z Głogowa lub jego synkowi Ziemowitkowi, którzy zostali pozbawieni tchu przez maga Magnusa, rozpoznać znanych głogowian, odszyfrować, odkodować, czy też ułożyć wiersz lub obraz w odpowiedniej kolejności.
Drużyny, których zadaniem było poszukiwanie zaginionego gołębia, znalazły go w następującej kolejności:

🥇Szkoła Podstawowa nr 2️⃣

🥈Szkoła Podstawowa nr 7️⃣

🥉Szkoła Podstawowa nr 1️⃣4️⃣

🏆 Szkoła Podstawowa nr 3️⃣

❤️ Szkoła Podstawowa nr 1️⃣2️⃣

👍Szkoła Podstawowa nr 1️⃣0️⃣.

Podsumowanie gry „Śladem gołębia” oraz wręczenie nagród odbyło się w MAH. Zwieńczeniem historycznej zabawy była wspólna fotografia z pierwszą damą Głogowa, czyli księżną Salomeą, której posąg można podziwiać w głogowskim muzeum.

🛡 Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

🔹 panu radnemu miejskiemu Jerzemu Akielaszkowi,

🔹pani Stanisławie Gryniewicz,

🔹panu Michałowi Witczakowi.

Podziękowanie kierujemy też dla:

🔹 księdza Rafała Zendrana,

🔹dyrektora MAH pana Waldemara Hassa,

🔹dyrektora SP 12 – pana Pawła Jamróza

🔹Komendanta Policji w Głogowie nadkomisarza Grzegorza Niewiady,

🔹Zespołu ds. Profilaktyki: st. post. Agnieszki Kotwas, mł. asp. Moniki Ancygier – Szczepańskiej oraz pracownika cywilnego: Emilii Molisak.

 Wielkie brawa i słowa uznania kierujemy dla naszej wspaniałej młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego, która zadbała o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie młodszych kolegów i koleżanek. 

Więcej fotorelacji dzięki portalowi MyGlogow.pl https://myglogow.pl/pl/fotorelacje/inne/dzis-w-glogowie-uczniowie-ruszyli-sladem-golebia/5382,1