Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego. Ich symbolika jest znacząca nie tylko dla chrześcijan, dla których to najważniejszy czas  w roku.

W Święta Wielkiej Nocy wpisane jest zwycięstwo życia nad śmiercią, nadziei nad rozpaczą, radości nad smutkiem, dobra nad złem. Wymowna jest  również pora roku, na którą one przypadają.

Wiosna kojarzy się przecież z odrodzeniem, nowym początkiem, wlewającymi się w serce nadzieją, otuchą, wiarą w lepsze jutro…

Czas świąteczny chcemy spędzać w gronie bliskich, by cieszyć się ich obecnością i jeszcze bardziej doceniać to, co mamy.

Tegoroczne Święta Wielkanocne przychodzi nam przeżywać w warunkach i okolicznościach zdecydowanie innych niż zwykle. Okolicznościach niespodziewanych, bolesnych i trudnych. Wszyscy bardzo potrzebujemy  odbudowania wiary w istnienie świata pełnego spokoju, dobra szacunku dla drugiego człowieka, potrzebujemy nadziei, że odrodzenie takiego świata jest możliwe.

Życzmy więc sobie nawzajem – nie tylko na czas Świąt – by w nas i w otaczającym nas świecie dokonywało się zwycięstwo życia nad śmiercią, nadziei nad rozpaczą, radości nad smutkiem, dobra nad złem.

Dobrych, spokojnych, pięknych świąt Wielkiej Nocy

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi I LO w Głogowie