Uprzejmie informujemy, że od 15 maja 2021r. rozpoczęli pracę rachmistrzowie spisowi, którzy będą kontaktować się z mieszkańcami naszego miasta w celu zrealizowania obowiązku spisowego – wypełnienia ankiet spisowych.

Rachmistrzowie będą dzwonić wyłącznie z numeru

22 828 88 88 oraz 22 279 99 99

 • Pamiętaj, że możesz sprawdzić tożsamość rachmistrza:

– w Urzędzie Miejskim w Głogowie pod numerami 726 54 70, 726 54 88, 726 54 60

– na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99

– poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.

 • Nie można odmówić rachmistrzowi przekazania danych w ramach spisu powszechnego (art. 17a ust. 2 Ustawy z dnia
  9 sierpnia 2019r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.)
  .
 • Rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania
  do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Jeśli je usłyszysz – to może wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Sprawę należy niezwłocznie zgłosić na policję.
 • Jeśli przed telefonem od rachmistrza już się spisałeś przez Internet lub telefonicznie, nikt nie będzie do Ciebie dzwonić w tej sprawie.
 • Całkowite bezpieczeństwo danych zebranych w spisie zapewnia ustawa o spisie ludności. Wszystkie informacje uzyskane w trakcie spisu chronione są tajemnicą statystyczną i będą wykorzystywane tylko i wyłącznie do przygotowania zbiorczych opracowań statystycznych. Oznacza to, że nie będzie możliwa identyfikacja poszczególnych osób.

PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ ŻE UDZIAŁ W SPISIE JEST OBOWIĄZKOWY

Ze względu na panujący stan epidemii wywiady bezpośrednie nie będą realizowane aż do odwołania. Oznacza to, że nikt nie zapuka w tej sprawie do Twoich drzwi. A jeśli zapuka ktoś, kto będzie podawał się za rachmistrza spisowego, to może być to oszust! Nie wpuszczaj go do mieszkania ani nie udzielaj żadnych informacji. Jeśli podejrzewasz, że ktoś podszywa się pod rachmistrza, jak najszybciej skontaktuj się z policją.